Lezing over Meijelse uitbreidingsplannen 1960-2005

Lezing over Meijelse uitbreidingsplannen 1960-2005

Dòr gé gebaowt wéére!

Hoe is Meijel uitgegroeid tot het dorp zoals we het vandaag kennen? Wie nieuwsgierig is hiernaar, krijgt op woensdag 25 maart 2026 een unieke kans om daar alles over te horen.

Tijdens een bijzondere lezing van Heemkundevereniging Medelo neemt Fried Hoeijmakers, voormalig medewerker van de gemeente Meijel, bezoekers mee terug naar de periode 1960–2005. In deze jaren ontstond in Meijel de ene na de andere nieuwe woonwijk.

Aan de hand van historische kaarten, foto’s en persoonlijke ervaringen vertelt Hoeijmakers over de totstandkoming van de uitbreidingsplannen en de ontwikkeling van de wijken Hagelkruisveld, Molenhaagveld en De Bongerd. Hij geeft daarbij een inkijk in de plannen, uitdagingen en keuzes die hebben bijgedragen aan het huidige dorpsbeeld.

De lezing is interessant voor iedereen die meer wil weten over de geschiedenis van Meijel, de ontwikkeling van het dorp of simpelweg nieuwsgierig is naar hoe de woonwijken zijn ontstaan.

Praktische informatie: 
Locatie: Truijenhof, Tomveld 2, Meijel. Datum: woensdag 25 maart 2026 om 19.30 uur.
Entree: gratis.
Aanmelden is gewenst via info@medelo.nl want vol = vol bij 55 bezoekers.

 


« terug naar nieuws
Medelo Facebook